A A A

Multiroom w telewizji CYFRA+

Od ponad roku Cyfra PLUS świadczy usługę multiroom, czyli możliwość niezależnego oglądania programów telewizyjnych na dwóch telewizorach. Rozwiązanie dość ciekawe i nie trzeba wprowadzać dużych zmian w nowej lub już istniejącej instalacji antenowej. Podpisanie umowy na usługę multiroom w CYFRA+ wiąże się z koniecznością przejścia na pakiet OPTIMUM lub wyższy. Otrzymuje się wtedy dwie karty abonencie, za które ponosi się miesięczne opłaty. Ceny kształtują się w zależności od stażu, dłuższy staż, niższa cena. Dla nowych abonentów cena wynosi 35 zł miesięcznie, dla abonentów, którzy mają podpisaną umowę już ponad rok cena wynosi 15 zł miesięcznie. Ceny są doliczane do abonamentu. Zaletą rozwiązania, że każda karta pracuje niezależnie, nie trzeba stosować żadnego połączenia między dwoma kartami.
Oferta ciekawa i nie zbyt droga sprzętowo, bo wystarczy posiadać drugi dekoder, który odbiera programy nadawane przez CYFRA+, ale abonament przez pierwszy rok (dotyczy nowych użytkowników) jest już dość wysoki i może sięgnąć prawie 100 zł miesięcznie.
W przypadku CYFRY+ jest możliwość zastosowania specjalnego splitera, który umożliwi niezależne oglądanie programów telewizyjnych na więcej niż dwóch telewizorach. Nie trzeba w tedy podpisywać umowy na usługę multiroom z CYFRA+ i ponosić dodatkowych kosztów miesięcznych. Tego typu rozwiązanie multiroom-u umożliwiaj oglądanie programów telewizyjnych maksymalnie na ośmiu telewizorach bez konieczności prowadzenia dodatkowych przewodów do kart kodujących i przy jednym abonamencie, nawet najniższym.
Oferta dostępna jeszcze tylko dla osób, które posiadają starą kartę CYFRY+ lub przeszli na nową platformę NC+ bez wymiany sprzętu na sparowaną kartę z dekoderem.MEDIE