A A A

Telewizja na kartę SD i HD

Telewizja na Karte - Jedna z pierwszych satelitarnych telewizji cyfrowych dostępnych bez umowy, bez abonamentu. Po udanym sukcesie Telewizji na Kartę SD, weszła nowa oferta Telewizji na Kartę HD.
Najpierw trochę o Telewizji na Kartę SD. Największe koszty związane z dostępem do oferty programowej Telewizji na Kartę to jest zakup dekodera i karty dostępu warunkowego. Zaletą jest brak potrzeby podpisywania jakiejkolwiek umowy. W pakiecie podstawowym bez opłąt mamy kanały: TVP1, TVP2, TVN, TVN7, TTV, VIVA, POLSAT BIZNES oraz kilkanaście kanałów bezpłatnych FTA dostępnych z satelity. Oczywiście jest możliwość poszerzenia ilości kanałów Wiąże sie to już z poniesieniem dodatkowych kosztów. Minimalna kwota to 20 zł za dodatkowe 12 kanałów. Koszty można obniżyć zakupując dodatkowe kanały przy jednorazowej opłacie za kwartał, pół roku, rok lub dwa lata. Do każdej karty jest podany indywidualny numer konta, na który należy wnieść opłatę. W przypadku opłat przez bankowe konta internetowe, dodatkowe kanały są włączane praktycznie następnego dnia. Kartę można używać w dowolnym dekoderze, który ma system dostępu warunkowego CONAX.
Jest również możliwość włączenia kanału POLSAT w wersji Telewizji na Kartę SD. Należy zadzwonić do Biura Obsługi Klienta i aktywować kanał POLSAT. To jest jedna z opcji dodatkowego kanału przy opłacie miesięcznej 20 zł. Inną opcją jest włączenie pakietu SMART HD. Zyskujemy w tedy również kanał POLSAT oraz dodatkowo kanały: TVP SERIALE, AXN. Przy tej opcji nie ma niestety rocznego ważności konta na kanały podstawowe oraz roczna oplata jest troszkę wyższa niż w wersji SD. Zyskujemy natomiast kanały HD pod warunkiem, że dekoder obsługuje wersje HD.
W przypadku oferty programowej Telewizji na Kartę HD, sprawa wygląda troszkę inaczej. Oferta programowa to kanały: TVP1 HD, TVP2 HD, TVN HD, POLSAT, TVN7 HD, TTV, VIVA, POLSAT BIZNES oraz kilkanaście kanałów bezpłatnych FTA dostępnych z satelity. Można oczywiście dokupić kolejne pakiety: pakiet Domowy HD i pakiet domowy HD Premium. Oba te pakiety kosztują po 19,90 zł, przy czym, aby korzystać z pakietu Domowego HD PREMIUM, najpierw musimy wykupić pakiet Domowy HD. Opłaty wnosi się podobnie jak w wersji SD. Wadą oferty Telewizji na kartę HD jest sparowanie dekodera z kartą, co uniemożliwia przeniesienie karty dostępu warunkowego do innego dekodera. Do wyboru są dwa dekodery: ITI5800 - umożliwia odbiór kanałów w wersji SD i HD z satelity, ADB 2850 - umożliwia odbiór kanałów SD i HD z satelity oraz z cyfrowych nadajników naziemnych DVB-T. Jednorazowy koszt dekoderów w wersji HD jest jednak znacznie wyższy niż w przypadku telewizji SD.
Oferta Telewizji na Kartę SD lub HD jest atrakcyjną ofertą szczególnie dla osób, które mają swoje domki letniskowe poza miejscem zamieszkania, a w okresie wakacyjnym chcą mieć dostęp do szerszej ilości kanałów bez potrzeby podpisywania umowy abonamentowej, jak i w przypadku osób, które możliwie przy jak najniższych kosztach chcą mieć dostęp do szerszej ilości kanałów. Kolejnym plusem jest możliwość rozszerzenia ilości kanałów za niewielką opłatą, którą można wnieść na konkretny okres oglądania telewizji. Najpopularniejsza oferta.
Ponieważ nastąpiło połączenie Cyfry plus z telewizją N, również oferta Telewizja na Kartę jest własnością nowej platformy NC+. Przedstawiciele NC+ zapewniają jednak, że obecną ofertę będą utrzymywać do puki będzie zainteresowanie. Oby to trwało jak najdłużej, bo na chwilę obecnie nie znam innej oferty bez umowy z tak korzystnymi warunkami. Trzeba się jednak spodziewać, że może dojść do połączenia lub zastąpienia nową ofertą, nad którą obecnie trwają prace. Nową ofertą ma być NC+ na kartę. Z niecierpliwością czekam na nową ofertę.MEDIE