A A A

Telewizja satelitarna

Dostępne programy telewizyjne?
Którą satelitarną platformę cyfrową wybrać?
Jakie indywidualne dekodery do odbioru cyfrowych platform satelitarnych?

Na polskim rynku jest dostępnych kilka platform satelitarnej telewizji cyfrowej postpaid oraz jedna prepaid:

    - NC+
    - Cyfrowy Polsat
    - Telewizja na Nartę nc+
    - Telewizja z Orange

Duża różnorodność programów (nie wszystkie są jednakowo dostępne na wspomnianych platformach cyfrowych) oraz zróżnicowana cena powoduje trudność w wyborze odpowiedniej platformy cyfrowej.
W cyfrowej telewizji satelitarnej nastąpiła również zmiana w standardzie nadawania sygnału z DVB-S na DVD-S2. Dostępny jest również standard DVB-SX, ale na razie za bardzo nie jest stosowany.
W ostatnim czasie na rynku nastąpiło sporo zmian dotyczących cyfrowych platform satelitarnych. Cyfra + oraz telewizja N połączyły się. W efekcie powstała platforma NC+. Zniknęła z rynku bardzo znana oferta prepeid-owa Telewizja na Kartę od platformy N oraz mniej znana Cyfra+ na kartę. Nowa odsłona Telewizji na kartę nc+ oferowana jest przez platformę NC+, gdzie po okresie próbnym po zakupieniu dekodera mocny nacisk kładziony jest na podpisanie umowy na czas określony.
Oferuję pomoc w dobraniu odpowiedniej oferty programowej z zainstalowaniem sprzętu do odbioru cyfrowej telewizji satelitarnej i uruchomieniem zestawu, do odbioru na jednym lub wielu telewizorach.